indeks1

Dlaczego ci się nie chce uprawiać seksu?

Brak zainteresowania seksem u facetów to nie to samo, co trudności ze wzwodem albo impotencja. Mężczyźni, którzy mają zbyt niskie libido lub nawet jego brak, są w stanie uzyskać erekcję, nawet, jeżeli stracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny może być następstwem bardzo różnych powodów, które obejmują zarówno problemy fizyczne i psychiczne. Te pierwsze to w większości wypadków choroba alkoholowa, narkomania, nadwaga, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca albo efekty uboczne niektórych leków.

Wśród psychicznych przyczyn niskiego libido czy wręcz jego braku wymienia się depresję, stres, utajony homoseksualizm oraz kłopoty w związku. Niskie
viagra tanio libido może także wystąpić u niektórych mężczyzn z powodu zahamowań spowodowanych traumatycznymi przeżyciami w wieku dziecięcym.

Stres

Większość mężczyzn przeżywa stres za sprawą trudów w pracy lub problemów w związku czy w rodzinie. Może to skutkować sporym obniżeniem libido. Bez względu na przyczynę stresu, organizm człowieka ma wrodzoną tendencję do reagowania na niego przygotowaniem do walki albo ucieczki. W tym celu produkuje hormony takie jak kortyzol oraz adrenalina, które w praktyce mają pobudzać go do działania. Ciężko jednak po otrzymaniu reprymendy od szefa zacząć z nim bójkę albo brać nogi za pas, w następstwie tego przeważnie dusimy tę naturalną reakcję, powodując, że skumulowana energia i napięcie nie znajdują ujścia. Jeżeli przez dłuższy czas trwasz w podobnej sytuacji nie mając możliwości rozładować swojego stresu, musisz liczyć się z ujawnieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym problemów seksualnych, takich tania kamagra jak brak popędu płciowego lub brak zainteresowania seksem.