Gale i rozdania hollywoodzkich wyróżnień powodują, że elegancka, długa suknia pasuje każdej kobiecie, niezależnie od sylwetki czy rozmiaru. Udzielamy porad, jakie fasony sprawdzą się u różnych sylwetek.
Długa suknia prezentuje się wyjątkowo na kobiecie o wielkim wzroście, ale wszystkie, niezależnie od liczby centymetrów, powinny zestawiać ją w parze z butkami na wysokim obcasie. Szpilki sprawiają, że prezentujemy się na większe, i również poprawiają wygląd figury – nosząc je na nogach pośladki są podniesione, a klatka piersiowa wypięta, co natychmiast wyszczupla talię.
Pannice o figurze klepsydry muszą znaleźć wzorów z gorsetem, który uwypukli biust także talię dodatkowo uwypukli szczupłe ramiona. W takim razie świetnym wyborem będzie długa suknia o syrenim kształcie, czyli dopasowana w okolicy bioder oraz ud i rozszerzająca się od kolan w dół. Sukienki tego typu nagminnie zakładają dwie seksowne klepsydry ze świata biznesu rozrywkowego – Beyonce oraz Sofia Vergara.
biala-sukienka-z-blekitnymi-dodatkami
Gruszka powinna maskować szerokie biodra i masywne uda, tak więc długa suknia dla niej musi przypominać kreację księżniczki z przylegającą górą oraz rozkloszowanym dołem. Posiadając takową figurę unikaj rzeczy typu „beza”, bardziej lepsze są fasony z dołem w formacie trapezu lub litery A, które zamaskują dół także zrównoważą proporcje.
Chuda oraz potężna kolumna może sobie pozwolić na stylizację geometryczną i odsłaniającą wiele tuszy, ale by dodać mu krągłości, powinna być wykonana z nieco mocniejszego oraz twardego materiału, który da sylwetce formę, zamiast mocno ją opasowywać. Doskonałym wyborem byłaby suknia błyszcząca lub wyhaftowana trójwymiarowymi aplikacjami.
Długa suknia dla kobiety o figurze jabłka musi mieć -prosty lub nieco pofalowany krój. Uwagę odwróci od środkowej części figury gorset z wykrojem pod biustem. W takim razie powinno się dodatkowo szukać sukienek z głębokim dekoltem w kształcie litery V, który optycznie wysmukla figurę.
tekst pobrany ze strony sukienki